• info@karafarinesabz.com

  • شماره تماس :۵۳۲۲۳۹۸۸ - ۰۶۱

  • ساعت کاری :۹ الی ۱۳ - ۱۷ الی ۲۱

ترخیص کالاهای صدوری به کشورهای حوزه خلیج فارس

صادرات به کویت ، عمان ، قطر و امارات

از فروش مواد خام پرهیز کنیم

در این که صادرات محصولات داخلی تا چه اندازه میتواند در رشد اقتصاد کشور مؤثر باشد و میزان آن تا چه حد بیانگر توان و استعدادهای کشور ما در عرصه رقابت اقتصاد جهانی است جای بحث ندارد. اما آنچه امروزه با آن بعنوان یک مشکل جدی روبرو هستیم پدیده « صادرات خام » منابع ارزشمند داخلی است که تنها مزیت آن پر کردن جیب بلندبالای برخی از سودجویانی است که بجای تمرکز بر منافع ملی و میهنی ، تنها به مصالح و منافع شخصی خود پایبندند و برایشان اصولاً حرف از مصلحت کشور و عاقبت نسلهای آینده مفهومی ندارد.گوئی تأکید بر توسعه صادرات آنهم در شرایطی که نرخ ارز مبالغ قابل توجهی را روانه حسابهای بانکی برخی صادرکنندگان میکند، توجیهی برای صدور هر محصول و کالائی حتی بصورت خام و فرآوری نشده گردیده، اگرچه صادرکننده بداند که با این روند صدور آن کالای خاص ، زیانی که به کشور میرسد بیش از منافع آن است. همه میدانند که فرآوری مواد خام، ارزش افزوده کالا را زیاد کرده و قیمت تمام‌شده محصولات را بالا می‌برد و در واقع نوعی ارزش مازاد برای موادخام فراهم می‌کند.

از سوی دیگر نیز واضح است که فرآوری مواد خام به تکنولوژی و تجهیزاتی نیازمند است که دولت ها میبایست تا کنون نسبت به سرمایه گذاری در این خصوص اقدامات لازم را انجام میداده اند که متأسفانه در بسیاری موارد این مهم محقق نشده است اگرچه افزایش تعرفه برخی محصولات خام جهت صدور یکی از روشهای متعارف در کاهش صدور مواد خام بوده که تا حدودی و برای معدود کالاها اعمال گردیده است.

با همه این کاستی ها به زعم این نگارنده ، باید همیشه به یاد داشت که آنچه بصورت خام صادر میشود، تکه ای از پیکره ذخایر ارزشمند این کشور است که اگر با کمی درایت و برنامه ریزی و مدیریت از خام فروشی آن جلوگیری شود نه تنها ارزش افزوده حاصل از آن به سود همگان حتی خود صادرکننده میبود بلکه نگرانی های ناشی از حراج منابع و ذخایر این سرزمین گهربار را در قالب خام فروشی مرتفع میکرد.
امیدوارم صادرکنندگانی که امکان تبدیل مواد خام تولید شده ی داخلی را به محصولات فرآوری شده دارند در این راستا تمام توان و تلاش خود را هزینه کرده باشند تا از صدور مواد خام در حد توان جلوگیری کرده باشند. همچنین آرزومندم دولت نیز تدبیری اتخاذ کند تا امکانات لازم برای تبدیل مواد خام و طبیعی استخراج شده به محصولات فرآوری شده با ارزش افزوده بیشتر را فراهم نماید.

مراحل ترخیص کالای صدوری

چنانچه قصد صدور کالا را دارید باید در وحله اول دارای کارت بازرگانی معتبر باشید. با خریدار خود از قبل بطور کامل هماهنگ بوده و در صورت لزوم با وی قراردادی را منعقد کنید. کالای صادراتی را در بسته های متعارف و مورد قبول گمرک ایران و خریدار کالا درکشور مقصد بسته بندی کنید. با توجه به اینکه بنادر آبادان و خرمشهر به کشور کویت نزدیک هستند ( حدود ۱۰ ساعت با لنج ) اغلب بارهای صادراتی از بنادر آبادان و خرمشهر به مقصد این کشور انجام میشود.اگرچه ما برای صادرات کالای شما به کشورهای دیگر حوزه خلیج قادریم از بنادر دیگری مانند بوشهر نیز نسبت به ارسال و صدور کالا اقدام نمائیم. هماهنگی با شناور مناسب جهت حمل کالای صدوری برعهده ترخیصکاران این شرکت است. شناور مناسب براساس نوع کالا ( معمولی یا یخچالدار) و همچنین برمبنای مقدار و تناژ محموله انتخاب شده و کرایه حمل از ایران به کشور مقصد به صاحب کالا اعلام میگردد.
هزینه های دیگر شامل تخلیه و بارگیری و دستمزد اظهار و ترخیص کالا و در صورت نیاز اخذ مجوزهای مورد نیاز نیز به صاحب کالا اعلام میشود. در صورت موافقت صاحب کالا با نرخهای اعلام شده کالا باید در موعد مقرری که این شرکت مشخص نموده در محل گمرک ، حاضر و آماده ورود باشد. ما پس از اخذ مجوزهای ورود کامیونها به محوطه گمرک و اداره بندر نسبت به ورود کامیونهای حامل کالا اقدام نموده و تشریفات ترخیص کالا را تا مرحله بارگیری در شناور انجام و به اتمام میرسانیم.اسناد مورد نیاز جهت ترخیص کالا در کشور مقصد نیز به ناخدای شناور تحویل میگردد تا در مقصد به تحویل گیرنده کالا تحویل دهد. تصویر اسناد مذکور نیز از طریق .ایمیل یا اپ های ارتباطی دیگر مانند واتس آپ برای صاحب کالا ارسال میشود
کلیه هزینه های توافق شده توسط صاحب کالا پس از تخلیه کالا در شناور میبایست به حساب این شرکت واریز شود. چنانچه صادر کننده ای هستید که فاقد کارت بازرگانی هستید جهت دریافت راهنمائی لازم با ما تماس بگیرید.09160314757 - 09375025533 رفیع زاده

هزینه های کلی صدور کالا چقدر است؟

این پرسشی است که تمامی صادرکنندگان باید قبل از صدور پاسخ آن را بطور دقیق دریافت کرده باشند تا بتوانند میزان هزینه های خود را محاسبه کرده و براساس قیمت فروش محصول در کشور مقصد ، میزان سود خود حاصل از صادرات را بدست آورند.
هزینه هایی که یک صادر کننده باید مدنظر قرار دهد علاوه بر قیمت تمام شده محصول در محل انبار یا مزرعه ، محل تولید و یا هر مکان دیگری که کالا از آن محل به گمرک مقصد ارسال میشود ، هزینه های مربوط به بسته بندی ، تخلیه و بارگیری کالا در محل تولید ، کرایه حمل کالا تا گمرک مقصد، کرایه حمل کالا تا کشور مقصد ، هزینه اخذ مجوزها و گواهی های مورد نیازی که مستلزم پرداخت هزینه هستند مانند هزینه صدور گواهی بازرسی یا استاندارد و دیگر گواهی های مشابه ، هزینه مربوط به تخلیه و بارگیری در گمرک مبدأ و دستمزد ترخیصکار است. چنانچه کالا بصورت انباری باشد و احتمال توقف کالا در انبار گمرک نیز وجود دارد ، هزینه های انبارداری و بیمه محلی نیز باید محاسبه شود. در نظر داشته باشید که کرایه حمل کالا با شناورهای یخچالدار تقریباً دو برابر شناورهای معمولی است.هزینه های جزئی دیگری نیز در زمان ترخیص کالا پرداخت میشود که این قبیل هزینه ها قبلاً توسط ترخیصکار در نظر گرفته شده و بخشی از دستمزدیست که از صاحب کالا دریافت میکند.
صاحب کالا آنچه را که تا زمان رسیدن کالا به گمرک مبدأ هزینه میکند و خود از آن مطلع است را باید محاسبه کرده و در نظر بگیرد. اما هزینه های پس از رسیدن کالا به گمرک تا خروج محموله از کشور چگونه باید محاسبه شود؟در خصوص شناور باید متذکر شد امکان دریافت قیمت مشخص و معینی بابت حمل کالا از شرکتهای باربری و یا تعاونی لنجداران در گمرکات آبادان و خرمشهر میسر نیست. مبالغ کرایه بصورت توافقی میان ترخیصکاران بعنوان نمایندگان صاحب کالا و ناخدای شناورها و بسته به نوع و مقدار کالا تعیین میشود. این مبلغ بسته به نوع شناور، فصل صدور محموله، تعداد شناورهای آماده بارگیری و ... متغیر است و مقدار آن باید در زمان نزدیک به صدور کالا استعلام شود. ما تلاش میکنیم تا با توجه به تجربه و سابقه فعالیت در گمرکات آبادان و خرمشهر و آشنائی با اکثر شناورها ، ضمن در نظر گرفتن بهترین شناور جهت حمل بار ، کمترین قیمت ممکن را به صاحبان کالا اعلام کنیم.

هزینه های مربوط به تخلیه و بارگیری کالا نیز بسته به نوع کامیون حامل محموله اعم از خاور، کامیون ده چرخ و تریلی و همچنین بسته به نوع کالا و بسته بندی آن متغیر است.
با توجه به توضیحات فوق چنانچه قصد صدور کالایی را دارید حتماً لازم است جهت آگاهی از مقدار هزینه هایی که از بدو ورود کالا به گمرک تا خروج از مرز به شما تعلق میگیرد با کارشناسان ما تماس بگیرید و با اعلام تمامی اطلاعات مورد نیاز ، قیمت و هزینه های به روز شده را از ایشان دریافت کنید.
لازم به ذکر است هزینه هایی که اعلام میشود تنها به مدت یک هفته معتبر خواهد بود و در شرایط فعلی مدت اعتبار بیشتری را نمیتوان برای هزینه های اعلام شده در نظر گرفت.


خلاصه ای از هزینه های صادراتی کالا

♣ هزینه تمام شده تولید، ساخت و فرآوری کالا

♣ هزینه بسته بندی، صفافی، انبارداری و نگهداری در محل صادرکننده

♣ هزینه تخلیه ، بارگیری و حمل کالا تا گمرک مرز خروجی

♣ کرایه حمل کالا از بندر مبدأ تا کشور مقصد حمل کالا

♣ هزینه تخلیه ، بارگیری و در صورت لزوم انبارداری کالا در گمرک مبدأ

♣ دستمزد ترخیصکار

آدرس

آدرس :

ایران ، استان خوزستان ، شهر آبادان

تلفکس :

۵۳۲۲۳۹۸۸ - ۰۶۱

تلفن همراه:

۰۹۱۶۰۳۱۴۷۵۷

آدرس ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نماد اعتماد

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای کارآفرین سبز در خبرنامه سایت عضو شوید .
ثبت

کارآفرین سبز